Sosyal Digital
+905389782355
info@sosyaldigital.com
İnstagram’da Url Kopyalama Nereden Yapılır?

İnstagram’da Url Kopyalama Nereden Yapılır?

Mobil cihazlarınızdan veya web arayüzünü kullanarak Instagram’da URL kopyalama işlemleri kısa süre içinde yapılabilir. Instagram’da profil, gönderi veya ürünlerin bağlantı adresleri birçok farklı amaçla yapılabilmektedir. Bu amaçlar arasında genelde beğenilen gönderilerin başkaları ile paylaşılması veya başka platformlar üzerinden kendi hesabınızın ya da başka hesapların linklerinin paylaşılması için bu işlem yapılır. 

Instagram’da paylaşılan tüm fotoğrafların ve videoların bağlantısının elde edilmesi bu yönüyle mümkündür. İçeriği paylaşan kişilerin hesapları eğer korumalı hesap ise sadece o kişinin takipçileri tarafından görüntülenebileceği için url kopyalansa bile takipçisi olmayan kişiler tarafından bu içeriklere ulaşılması mümkün olmayacaktır. 

Instagram’da Link Nasıl Açılır?

Instagram’da gönderi altında paylaşılan linker doğrudan açılmamaktadır. Ancak hikayelerde paylaşılan linkler gelen yeni özellikler sayesinde ‘’yukarı kaldır’’ seçeneği ile kullanıcıların paylaşılan linklere hızlı erişim sağlamaları mümkün hale getirilmiştir. Başlarda belirli hesaplar tarafından kullanılan bu özellik zaman içinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlamıştır. 

Instagram’da paylaşılan linkleri açmak için linki paylaşan kişinin profilinde yer alan ‘’bio’’ kışından bu linke ulaşabilir veya hikayede paylaılan linkin üstüne tıklayarak mobilden veya web tarayıcısı üzerinden kolayca ilgili bağlantı adresine giriş yapabilirsiniz. Instagram’da link nasıl açılır sorusunun yanıtı bu yönüyle oldukça basittir. 

Instagram’da Profil URL Kopyalama Ne İşe Yarar?

Herhangi bir profilin url adresini kopyalamak oldukça basittir. Bu işlemi yaparak ilgili hesap direkt bu link ile hızlı erişim imkanı vermektedir. Örneğin A hesabı başka bir kişi ile paylaşmak istediğinizde, profilinde yer alan url kopyalama özelliğini kullanarak direkt olarak WhatsApp’tan, Instagram DM ile veya diğer mesajlaşma uygulamalarından ‘’yapıştır’’ diyerek başkalarına bu linkleri gönderebilirsiniz. Bu sayede kopyaladığınız bağlantıyı kullanarak paylaştığınız kişiler kısa süre içinde sitelere erişim sağlamaktadır. 

Instagram profil URL kopyalama Andorid veya diğer işletim sistemine sahip diğer tüm cihazlar ile yapılabilir. Bilgisayardan veya mobilden kullanıcıların rahatlıkla bu bağlantı adresleri ile hızlı işlem yapmaları mümkündür. İlgili profilin başkaları ile paylaşılması için bu işlem yapılabilir. 

Kendi Instagram Profil Linki Kopyalama Nasıl Yapılır?

Kendi Instagram profilini Instagram kullanıcısı olsun veya olmasın herhangi bir kişi ile paylaşmak isteyenler için farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu işlemi yapmak için profilinize girdikten sonra sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine tıklayın. Açılan menüden ‘’ayarlar’’ bölümüne girin. Sonrasında ‘’Arkadaşlarını Takip Et ve Davet Et’’ yazan bölüme tıklayın. Tercih ettiğiniz paylaşma yöntemine göre kendi profilinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Eğer kendi hesabınızda yer alan bir gönderinin linkini paylaşmak istiyorsanız gönderinin sağ üst bölümünde yer alan üç noktaya tıklayarak, ‘’bağlantıyı kopyala’’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Instagram’da url kopyalama saniyeler içinde yapılabilmektedir. İster kendi hesabınızı ve gönderilerinizi isterseniz de başka hesaplardan paylaşılan gönderileri bu yöntem ile paylaşmanız mümkündür. 

Hızlı Sipariş
Ana Sayfa Canlı Destek
Seçim Yapın!
Seçim Yapın!
Seçim Yapın!
3 Dakika Önce