GenelInstagram

Instagram Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

Meta çatısı altında faaliyet gösteren ve günümüzde dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Instagram, içerik üreticilerine aynı zamanda para kazanma olanağı sunuyor. Para kazanma özelliğini aktif ettikten sonra Instagram para kazanmaya uygunsun şeklinde tanımlanan hesaplar düzenli olarak içerik üreterek para kazanmaya en kısa sürede başlayabilirler. Bunun için birçok farklı yöntem bulunuyor.

Instagram para kazanmayı aktif etme işlemleri için öncelikle yüksek takipçi sayısına ulaşılması gerekiyor. Instagram para kazanmayı aktif etmek için şu adımlar izlenebilir:

 • Instagram uygulamasına girilir ve profil sayfasına erişim sağlanır.
 • ‘’Ayarlar’’ ekranına tıklanır.
 • ‘’Hesap’’ bölümüne girilir ve ‘’Para Kazanma’’ ekranına geçilir.
 • İşlem adımları takip edilerek para kazanma özellikleri aktif edilir.

Her Instagram kullanıcısı bu özellikleri aktif edemez. Bazı hesaplarda muhtemelen bu tür seçenekler görülmeyecektir. Instagram hesabınızın belirlenen şartları sağlaması ve yalnızca bu şartları karşılaması halinde para kazanma özelliğini aktif etmeleri mümkündür.

Instagram Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Instagram’da para kazanmak isteyen kullanıcılarının hesaplarının para kazanmaya uygun olması gerekiyor. Meta ve Instagram tarafından belirlenen bu şartlar hangi Instagram araçları üzerinden para kazanılacağına göre değişmektedir. Bu nedenle doğru araçları kullanmak son derece önemlidir.

Instagram para kazanma şartları arasında temelde şu koşullar dikkat çekmektedir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Bulunduğunuz ülkede Instagram para kazanma araçlarının kullanılabilir olması,
 • 10 binden fazla takipçi sayısına ulaşmak,
 • Doğrulanmış Instagram hesabına sahip olmak,
 • Hesabın Instagram para kazanma politikasına uygun olması vb.

Instagram hesabından para kazanmak isteyen içerik üreticilerinde aranacak temel şart takipçi sayısıdır. Ayrıca hesaplarının para kazanmaya uygun olması gerekiyor. Tüm bu koşulları sağlayan Instagram kullanıcılarının Instagram paylaşımları üzerinden gelir elde etmeleri mümkündür.

Instagram Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram’da para kazanmak isteyen kullanıcıların birçok farklı seçenekten yararlanarak Instagram paylaşımlarnı gerçek paraya dönüştürmeleri mümkündür. Bunun için hesabın uygun olması ve Instagram para kazama politikalarına göre içerik üretilmesi şarttır. Instagram hesabını kullanarak gelir elde etmek isteyenlerin izlenme sayısını artırması ve reklam araçlarını düzgün kullanması gerekecektir.

Instagram’da izlenme ile para kazanma başta olmak üzere birçok farklı yöntemle gelir elde etmek mümkündür. Instagram’da para kazanma yöntemleri:

 • Markalar ile işbirliği yapmak,
 • Canlı yayında rozetler ile kazanmak,
 • Takipçilere alışveriş özelliği ile ürün satışı yapmak,
 • Abonelik oluşturarak düzenli aylık gelir elde etmek vb.

İçeriklerinizin para etmesi için izlenme ve takipçi sayısı herkes için temel gösterge olacaktır. Paylaştığınız bir gönderinin ne kadar kişiye ulaştığınız tespit ederek reklam işbirliklerini artırmanız mümkündür. Özgün, kaliteli ve düzenli içerik üretimi ile Instagram veya diğer sosyal medya platformlarından gelir elde etmek mümkündür.

Bonuslar ile Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram’ın son dönemde dikkat çeken uygulamalarından biri bonuslar ile para kazanma yöntemleridir. İçerik üreticilerinin oluşturacağı ilgi çekici içerikler için Instagram tarafından para ödenmektedir. Reels oyatımı sayesinde Reels videolarının oynatım sayısı kadar para kazanmanız mümkündür. En az 100 USD kazandıktan sonra Instagram kullanıcıları tarafından bu paralar alınabilmektedir.

Instagram Reels Oyatımı’na şu an için ABD’de 1 milyondan az takipçisi olan içerik üreticileri ulaşabilmektedir. Belirlenen şartları sağlayan kullanıcıların bu tür Instagram özelliklerini de kullanarak alternatif gelirler elde etmeleri mümkündür. Instagram Creators programları ile geniş kitlelere hitap eden kullanıcıların kazanç elde etmeleri sağlanmaktadır. Instagram Reels para kazanma aktif etme özelliğinin tüm bölgelerde kullanılabilir olması halinde içerik üreticileri çok daha cazip şekilde gelir elde edebilecekler.

Instagram Ne Zaman Para Veriyor?

Instagram tarafından ödeme almak için öncelikle 10 bin takipçi sınırını geçmek ve düzenli olarak içerik üretimine devam etmek gerekiyor. Instagram tarafından içerik üreticilerine özel sunulan para kazanma programlarından hangisine dahil olduysanız, o program kapsamında düzenli olarak ödeme alabilirsiniz.

Instagram tarafından kullanıcılarına aylık olarak abonelik sistemi ile ödemeler yapılmaya da başladı. Bu sayede Instagram’da kendi abone topluluğunu oluşturan kişiler, abonelerden elde edilen gelirler ile aylık olarak kazanç elde edebiliyor. Yine belirli şartların sağlaması gerekmektedir. Abonelik özelliğinin aktif olarak kullanılması için çeşitli hizmet politikalarının karşılanması gerekiyor. Sıfırdan Instagram büyüme ve para kazanma işlemleri içi Instagram araçlarını iyi tanımak ve buna göre uygun şekilde içerik üretmek süreci sizin için çok daha kısa bir hale getirecektir.

Instagram İzlenme Başına Para Veriyor Mu?

Instagram Reels Oynatımı ile izlenme başına da para verme özelliğini aktif hale getirdi. Ortalama olarak 100 bin takipçisi olan ve izlenmeleri 10 – 30 bin arasında olan Instagram hesapları için paylaştıkları bu içerikler karşılığında 1.000 TL kadar bir ödeme yapılıyor. 1 milyonun üzerindeki takipçilerde ise faturalı iş birlikleri sayesinde bu rakam çok daha yüksek sayılara ulaşabiliyor.

Instagram Reels para kazanma başvurusu yapan ve para kazanmaya uygun görülen hesapların bu yöntem ile Instagram gelirlerini artırmaları mümkündür. Günümüzde yerli ve yabancı pek çok içerik üreticisi tarafından bu tür Instagram araçları sıklıkla kullanılmaktadır.

Instagram Rozet Özelliği Nedir, Nasıl Açılır?

Instagram rozetleri, bir canlı video sırasında içerik üreticilerinin takipçileri tarafından desteklenmesini sağlayan bir özellik olarak tanıtılmıştır. Canlı yayın sırasında rozet satın alındığında, yorumlarda adınızın yanında bir kalp ikonu belirmektedir. Hem içerik üreticilerinin desteklenmesi hem de izleyicilerin öne çıkarılmasını sağlayan başarılı bir özelliktir. Hali hazırda Instagram rozetler ile içerik oluşturduğunuzda aynı zamanda para kazanmanız da mümkündür.

Instagram rozet aktif etme işlemleri için kısaca kullanıcıların şu adımları takip etmeleri mümkündür:

 • Profil sayfasından ‘’Profesyonel Pano’’ seçeneğine dokunulur.
 • Para kazanmaya uygun hesaplarda ‘’Rozetleri Ayarla’’ düğmesi görünür.
 • Para kazanmaya uygun olmayan hesaplarda ‘’Para kazanmak için başvur’’ seçeneği çıkaracaktır.
 • Rozet özelliğini aktif ettikten sonra canlı yayına geçilir.
 • Rozetlere erişimi olan hesaplarda canlı yaygın sırasında otomatik olarak rozetler aktif edilecektir.

Instagram’da Para Kazanmak İçin Ne Kadar Takipçi Gerekiyor?

Instagram’da para kazanmak ve düzenli gelir elde etmek için minimum 10 bin takipçi olması gerekiyor. Ancak bu sınırlama genelde Instagram’ın kendi para kazanma araçlarını kullanabilmek için geçerli olan sayıdır. Daha düşük takipçi sayısına sahip olan bazı hesapların markalar ile işbirlikleri yaptıkları bilinmektedir. Eğer etkileşim oranı yüksekse ve belirli bir takipçi sayısına sahipseniz bu durumda Instagram araçları dışında 10 bin takipçinin altında olsanız bile para kazanmanız mümkündür.

Instagram’da takipçi sayısının yüksek olması hem markalar ile işbirliği yapmanızı destekler hem de Instagram para kazanma araçlarını da kullanarak gelir elde etmenizi sağlar. Özellikle aboneler oluşturmak ve rozetler almak için belirlenen bu tür takipçi sınırlamalarını aşmak önemlidir.  

Instagram’da Para Kazanma Stratejileri!

Instagram’da para kazanmak için temel şart takipçi sayısı ve etkileşim oranıdır. Bu ikisini sağlayan hemen hemen tüm hesaplar farklı şekilde gelir elde edebilmektedir. Instagram takipçi artırma yöntemleri sayesinde bu hedeflere daha kısa sürede ulaşılabilir. SosyalDigital’in Instagram hizmetlerini kullanarak takipçi ve etkileşim oranlarını artırabilir ve Instagram’dan para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bknz: Instagram Hizmetlerimiz

Hilal

Her konuda kapsamlı ve güvenilir içerikler üretmek için çaba gösteriyoruz. Sitemizde sosyal medya, teknoloji, nasıl kullanılır ve daha birçok konuda zengin içeriklere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu